N8, Sevgi Evleri’ndeki çocukları sinemayla buluşturdu


Eğitim özelinde son dönemde hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken N8, son olarak “En Sevdiğimiz Çocuklar” adıyla Sevgi Evleri’nde düzenledikleri organizasyonlarla çocukların yüzünü güldürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile gerçekleştirilen proje kapsamında, 19 ildeki Sevgi Evleri’nde, binlerce çocuğu 12D sinema ile buluşturan N8, seçtikleri filmi üç boyutlu gözlüklerle izleme imkânı sundu.
Sunduğu projelerle farkındalık yaratarak, yeni bakış açıları kazandırmayı hedefleyen N8, Sevgi Evleri’ndeki çocukları 12D sinema sistemi ile tanıştırdı. Geçtiğimiz aylarda eğitim alanında Genç Paylaşım Derneği‘yle hayata geçirdiği okul öncesi ve ilkokul seviyesi hedef alınarak hazırlanan bir yetenek avcısı projesi olarak nitelendirilen T1 Sınıfı Projesi’yle dikkat çeken N8, “En Sevdiğimiz Çocuklar” Projesi’yle eğitim özelinde yeni bir projeye imza atmış oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay alınarak gerçekleştirilen proje kapsamında 12D sinema tırı, 19 ilde binlerce çocukla buluştu. Çocuklara sinema sevgisini ve alışkanlığını küçük yaşlarda aşılamak amacıyla İstanbul, İzmit, Adapazarı, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Samsun, Ordu, Giresun, Çankırı, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’a giden sinema tırında çok sayıda film gösterildi.
Çikolata Fabrikası, Yarışçı, Uzay Treni, Tren Yolculuğu, Denizaltı, Dinozorlar, Ali Baba ve Kırk Haramiler, Bahçe Gezintisi, Uzaya Yolculuk, İstanbul Turu, Uçak Yolculuğu, Çin Seddi, Kayak, Araba Yarışı, Dino Kayıp Dünya ve Uludağ filmlerinin gösterime sunulduğu organizasyonda Sevgi Evleri’nde yaşayan çocuklara seçtikleri filmi üç boyutlu gözlüklerle izleme imkânı sunuldu.