KYK, endüstriyel zemin çözümlerine yönelik yeni ürünlerini tanıttı


Yapı Kimyasalları sektörünün lider kuruluşlarından KYK Yapı Kimyasalları, endüstriyel zemin çözümlerine yönelik yeni ürünlerini, 40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2017’de tanıttı.
23-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen 40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2017, Türkiye’den ve dünyadan onbinlerce ziyaretçiyi ağırladı. İş dünyası, mühendis, mimar, öğrenci ve uygulamacıların yoğun ilgi gösterdiği KYK Yapı Kimyasalları, yapısal problemlere yönelik sunduğu çözümlerini ziyaretçileri ile paylaştı. Yapısal problemlere yönelik sunduğu çözümlerin yanı sıra, stant tasarımı ve dinamik atmosferiyle bu yıl da samimi bir karşılama yaratan KYK, ziyaretçilerini keyifli bir şekilde ağırladı. Ziyaretçiler, gerçek uygulama alanlarının ölçeklendirilmiş birebir kopyaları üzerinden ürünleri ve sistem çözümlerini inceleme fırsatı yakaladı. Bu yılda canlı uygulama eğitimleri ile fuarda oldukça ilgi çekici bir etkinlik de gerçekleştiren firma yetkilileri, su yalıtımı ve büyük ebatlı seramiklerin uygulanmasına dair çözümlerini paylaşırken uygulamacı ve sektör profesyonellerinden gelen soruları yanıtladılar.

– MegaZemin epoksi zemin kaplama sistemleri
Endüstriyel üretimlerin yapıldığı zeminlerde, alkali ortamlara, seyreltik asitlere, bitkisel ve hayvansal yağlara, güçlü kimyasal içerikli temizlik maddelerine, atık sulara üstün dayanım gösterir. Yoğun araç ve yaya trafiğine maruz kalan otoparklarda, yüksek aşınma direncinin görüldüğü hangar, depo gibi zeminlerde, petrol, benzin, jet yakıtı gibi birçok maddeye üstün dayanım gösterdiği gibi yüksek aşınma direnci ile mekanik zorlanmalara, aşınmalara mükemmel direnç gösterir. Uygulama yapılacak endüstri tipinin ihtiyaçları tam olarak belirlenerek 1 mm ile15mm kalınlık aralığında, çeşitli renk seçenekleri ile isteğe göre düz parlak veya tekstürlü uygulanabilen endüstiryel zemin kaplama sistemleridir.

– MegaZemin Z901

Taze veya sertleşmiş betona, çimento esaslı zeminlere penetre olan, güçlendiren, şeffaf, düşük viskoziteli, solventsiz, silikat esaslı, yüzey sertleştirici, yoğunlaştırıcı, parlatıcı ve kür malzemesidir. Aşınma direnci gerektiren ve tozuma yapmaması gereken depolama alanları, üretim tesisleri, soğuk depo alanları, uçak hangarları, açık – kapalı otopark, endüstriyel zeminler, rıhtımlar ve mağazalar gibi tüm mekânlarda kullanılır. İç ve dış mekânlarda, yatay yüzeylerde kullanıma uygundur.