Ford Otosan’ın ‘altın yıldız’ ödüllü imalatçısı Beyçelik oldu


Otomotiv yan sanayi metal sektöründe kalıp, teçhizat ve komponent tasarlayan, geliştiren ve üreten Beyçelik Gestamp, Ford Otosan’ın gerçekleştirdiği İmalatçılar Zirvesi Ödül Töreni’nde “Altın Yıldız Ödülü”’nü aldı. İlk olarak 2011 yılında aynı ödülü alan Beyçelik Gestamp; sektöründe bu ödülü iki kere alan tek firma oldu.

Ford Otosan ve imalatçılarının her yıl bir araya geldiği geleneksel İmalatçılar Zirvesi bu yıl 20 Mart tarihinde Ataşehir Sheraton Oteli’nde gerçekleşti. Zirvede yapılan ödül töreninde otomotiv yan sanayi sektörünün önde gelen firmalarından Beyçelik Gestamp, Altın Yıldız Ödülü’nü aldı. Ford Otosan’dan ilk olarak 2011 yılında aynı ödülü alan Beyçelik Gestamp; sektöründe bu ödülü iki kere alan tek firma oldu.
Beyçelik Gestamp’a ödülü Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen ve Ford Otosan Satınalma Direktörü Murat Senir tarafından verildi. Ford Otosan’ın teslimat performansı, kalite puanı, yeni projelerdeki problem çözme kabiliyeti gibi kriterleri referans alarak Türkiye’deki tedarikçilerini değerlendirmesi sonucu verilen ödülü, Beyçelik Gestamp adına Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Baran Çelik ve Genel Müdür Engin Meydan aldı.
Ford Otosan’ın Altın Yıldız Ödülü’ne ilişkin açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Baran Çelik, “Tüm çalışanlarımızın desteğiyle aldığımız bu ödül, alanımızdaki liderliğimizi pekiştiren bir ödüldür. İki defa üst üste bu ödülü alıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ford Otosan’ın tüm projelerinde soğuk ve sıcak sac şekillendirme, montajlı ürün ve kalıp üretiminde yoğun olarak yer alıyoruz. 2017 yılında İlk yurtdışı yatırımımız olan Romanya fabrikamız ile Ford Avrupa’nın projelerine de yoğun destek veriyoruz. Gelişen teknolojimiz, yatırımlarımız ve yetkin insan kaynağımızla Ford’un gelecek projelerinde de geniş bir hacimle yer almayı hedefliyoruz” dedi.

– Beyçelik Gestamp, sac şekillendirme ve kalıpçılık alanında Türkiye’nin ilk AR-GE merkezine sahip
Beyçelik Gestamp 2007 yılında İspanya merkezli uluslararası alanda otomotiv metal sektöründe ilk sırada bulunan Gestamp Automocion ile Beyçelik’in yüzde 50 oranında ortaklığı sonucu kuruldu. Beyçelik Gestamp otomotiv yan sanayi metal sektöründe kalıp, teçhizat ve komponent tasarlayan, geliştiren ve üreten uluslararası bir şirket. Özellikle innovatif ürünler tasarlayarak daha güvenli ve daha hafif araç tasarımlarına destek olmakta ve buna bağlı olarak insan güvenliğinin artırılması, enerji tüketimlerinin azaltılması ve çevrenin korunması ana ilkelerine hizmet etmekte. Şirket ayrıca sac şekillendirme ve kalıpçılık alanında Türkiye’nin ilk AR-GE merkezine sahip.