9 ayda 1.036 kişiye iş veren Ford, otomotivin istihdam lideri de oldu


Türkiye otomotiv sanayinin öncü şirketlerinden Ford Otosan, bu yıl ilki gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödülleri’nde imalat sanayi sektöründe istihdamını en çok artıran 3 kurumdan biri olarak ödül aldı.
Beştepe’deki şurada ödül Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’dan alan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; aldıkları ödülden dolayı gurur duyduklarını belirtti. Haydar Yenigün, şunları söyledi:
“Türkiye otomotiv sektörünün istihdam lideri Ford Otosan olarak, gelecek başarılarımızın teminatının insan kaynağımız olduğunu biliyoruz ve yenilikçi uygulamalarımızla bu değerli kaynağımıza yatırım yapmaya devam ediyoruz. Sadece bu yılın ilk 9 ayında istihdamımızı geçtiğimiz seneye göre yüzde 10’un üzerinde artırdık. 2016 sonunda 10 bin 261 olan toplam çalışan sayımız, 3’üncü çeyrek itibarıyla 11 bin 297’ye ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Türkiye ihracatı liderliğimiz ve sektörde istihdama yaptığımız öncülükle ülkemiz ekonomisine katkımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”