Hyundai, ‘Kona’ ve ‘i30 Fastback’ modelleri ile tasarım ödülü aldı


Hyundai KONA ve i30 Fastback, IF Design’da yılın en iyi tasarımı ödülününe layık görüldü.

Hyundai, Nisan ayında Türkiye’de satışa sunmayı planladığı B-SUV modeli KONA ve C segmentindeki modeli i30’un Fastback versiyonuyla uluslararası IF Design Tasarım Ödüllerinin sahibi oldu. Bu önemli ödüle iki modeliyle sahip olan Hyundai, otomotiv kategorisinde böylelikle tüm ödülleri almış oldu. Geçtiğimiz yıl beş kapılı Hatchback versiyonuyla da aynı ödülü kazanan i30, bu kez de beş kapılı coupe formundaki Fastback ile ikinci kez aynı ödülün sahibi oldu.
Hyundai Avrupa Tasarım Merkezi Baş Tasarımcısı Thomas Bürkle, bu başarıyla ilgili olarak “Hyundai, endüstrinin önde gelen tasarım ödül organizasyonlarından birini bir kez daha kazanmanın haklı gururunu yaşıyor. Bizim için son derece önemli olan bu birincilikler, tasarıma karşı olan yaklaşımımızı ve dizaynlarımızı geliştirme konusundaki kararlılığımızı kanıtlamış oluyor. i30 Fastback, klasik ve duygusal tasarımı birleştiren gerçek bir trendsetter. KONA ise başarılı SUV ürünlerimiz için markaya yepyeni bir tasarım kimliği kazandırdı” dedi.
IF Tasarım Ödülleri, 1953 yılından bu yana düzenlenerek, uluslararası anlamda bir değer taşıyor. Hyundai Motor Company, 2015 yılında i20, 2016 yılında Tucson ve 2017 yılında da Yeni Nesil i30 ile iF Tasarım Ödülünü kazanmıştı.