İzocam Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 2017 yılında da yükseltti


İzocam’ın Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş olan Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapıldı. İzocam’ın notu 08.12.2017 – 08.12.2018 dönemi için 9,31 olarak belirlendi.
Konuyla ilgili açıklama yapan İzocam Genel Müdürü Levent Gökçe, “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu; kurumların hissedar haklarına verdiği önemi, kamuyu aydınlatma faaliyetlerini, menfaat sahipleriyle ilişkilerini ve yönetim kurulu tutanaklarını değerlendiriliyor. Şirketlerin sağladığı ve bağımsız analistlerin farklı kaynaklardan elde ettiği bilgiler ışığında verilen bu not, bir şirket için en önemli itibar ve şeffaflık göstergelerindendir” dedi.

– Başarıyı, disiplinli ve özverili çalışma getirdi
İzocam’ın Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi’ne dört yıldır tabi tutulduğunu kaydeden Gökçe, şöyle devam etti: “Bu süreçte notumuzu istikrarlı şekilde artırdık. İlk kez derecelendirildiğimiz 2014 yılında puanımız 8,76 idi. Bu puanı 2015 yılında 9,16’ya, 2016 yılında 9,28’e yükselttik. Bu yıl da amaçlarımız doğrultusunda rekorumuzu yeniledik ve 9,31 puanla başarımızı bir kez daha kanıtladık.”
2017 yılında alınan 9,31 puanın disiplinli ve özverili çalışmayla elde edildiğinin altını çizen Levent Gökçe, mevzuat ve düzenlemelere uyum sağlama ve operasyonel verimliliği artırma konusunda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Ayrıca 2018 yılında da paydaşları nezdinde güvenilirliklerini geliştirmek üzere, kurumsal yönetim ilkelerine yatırım yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi’nde başarısını her yıl artıran İzocam, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından 2016 yılında düzenlenen Kurumsal Yönetim Ödül Töreni’nde “Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Son Bir Yılda Notunu En Çok Artıran Şirket” Ödülü’ne de layık görülmüştü.