Hilton, Türkiye’de 2020 yılına 3 yeni anlaşma ile giriyor


2020 yılına üç yeni otel anlaşması ile giren Hilton; Hopa, Yüksekova ve Erzurum’da toplamda 500’ü aşkın odayı hizmete açacak.

Hilton, Türkiye’de üç yeni bölgede daha otel açmaya hazırlanıyor. Hilton sözkonusu yatırımlarıyla Hopa, Yüksekova ve Erzurum’da yatırım yapan ilk uluslararası otel zinciri markası olacak.
Hilton EMEA İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser yaptığı açıklamada: “Bundan 65 yıl önce Hilton İstanbul Bosphorus’u açarak Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası otel markası olduk. Türkiye’de, özellikle yeni pazarlara öncülük etme yönünde güçlü bir geçmişimiz var. Bugün de Hopa, Erzurum ve Yüksekova’ya adım atan ilk uluslararası otel zinciri olarak bu bölgelerde istihdam ve ekonomik katma değer yaratacak olmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

– DoubleTree by Hilton Hopa
Türkiye Gürcistan sınırında yer alacak 154 odalı DoubleTreeby Hilton Hopa’nın 2021’in ilk aylarında hizmete girmesi planlanıyor. Hopa Limanı’nın yakınında bulunan otel, Karadeniz’in eşsiz manzarasını sunarken, giderek daha popüler bir eğlence merkezi haline gelen bölgenin keşfine de imkan sağlayacak. Otel, franchise anlaşması çerçevesinde BilbilanTurizm Otelcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilecek.

– DoubleTree by Hilton Yüksekova
DoubleTree by Hilton Yüksekova, Hakkari Yüksekova Havalimanı’na sadece 3 km ve bölgenin en büyük düğün ve konferans tesislerine kolay erişim imkanı sunuyor. 11’i suit olmak üzere toplam 176 odayla faaliyet gösterecek tesiste üç farklı yeme içme merkezinin yanı sıra, fitness ve spa merkezleri de yer alacak. 2021’in ilk aylarında hizmete girmesi planlanan otel franchise anlaşması çerçevesinde Seyfettin Karay CM Otel tarafından işletilecek.

– Hilton Garden Inn Erzurum
2022 yılında açılması planlanan 174 odalı Hilton Garden Inn Erzurum, kenti havalimanına bağlayan ana yol üzerinde ve Erzurum – MNG Alışveriş Merkezi’nin tam karşısında yer alacak. Otel gün boyu yemek servisi, 24 saat açık mağaza ve fitness merkezi de dahil olmak üzere Garden Inn’in tüm imza özelliklerini sunacak. Hilton Garden Inn Erzurum, Mas Otelcilik Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile imzalanan franchise anlaşması kapsamında faaliyet gösterecek.
Hilton Türkiye’de altı markası, faaliyette olan ve geliştirilmekte olan yaklaşık 90 oteli ile 5 bin 800’ü aşkın kişiye istihdam sağlıyor.