‘Su Yönetimi Ödülleri’ Ekim ayında sahiplerini bulacak


Bu sene birincisi düzenlenen ve yoğun ilgi ile karşılanan ‘Su Yönetimi Ödülleri’ töreni, 5. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu ile eş zamanlı olarak 9 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenecek.

Bu sene birincisi düzenlenen ‘Su Yönetimi Ödülleri’ yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Başarılı proje kategorisinde su ve kanalizasyon idareleri, il belediyeleri, ilçe belediyeleri, sulama birlikleri, yükleniciler, müşavirler, üniversiteler; yenilikçi ürün kategorisinde ise üreticiler olmak üzere ödül programına 72 adet başvuru yapıldı.
Ödül programı, ülkemizin 2023 yılı vizyonu ve hedefleri doğrultusunda su kayıplarının kontrolü için çalışmalar gerçekleştiren kamu kurumlarının, özel sektör kuruluşlarının ve akademisyenlerin motivasyonlarını pekiştirerek su yönetiminde farkındalığı artırmak, başarılı projeler ile yenilikçi ürünleri teşvik etmek ve kamu – özel sektör – üniversite işbirliğine katkı sağlamak amacıyla hazırlandı.
Su Yönetimi Ödülleri Değerlendirme Kurulu (Jüri) aşağıdaki isimlerden oluştu:
• Akif Özkaldı – Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı
• Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya – Çevre ve Orman Bakanlığı E. Müsteşarı
• Prof. Dr. Lütfi Akça – Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi
• Mevlüt Aydın – Devlet Su İşleri Genel Müdürü
• Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi – Türkiye Su Enstitüsü Başkanı
• Prof. Dr. Cumali Kınacı – Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü
• Bilal Dikmen – Su Yönetimi Genel Müdürü
• Yasin Torun – Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Ödül töreni 5. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu ile eş zamanlı olarak 9 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenecek. Bakanlıklardan, belediyelerden, su idarelerinden, üniversitelerden ve özel sektör kuruluşlarından 1000’den fazla katılımcının yer alacağı Forum’da kamuoyuna duyurulacak ödül sahiplerini sektördeki tüm paydaşlar büyük bir ilgi ve merak ile bekliyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı himayelerinde DSİ Genel Müdürlüğü ve Su Yönetimi Genel Müdürlüğü destekleriyle Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği (AKATED) tarafından 9-11 Ekim 2019 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek 5. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu’na kayıtlar halen devam ediyor.

– Türkiye’nin ilk ve tek, aylık ar-ge & inovasyon ve teknoloji gazetesi
argeTIME, sözkonusu etkinliğin de medya sponsoru

Ülkemizdeki su kayıp ve kaçak oranının yüzde 50 mertebesinde olması ve bu oranın yüzde 25’lere düşürülmesi için yaklaşık 10 milyar TL’lik bir yatırıma ihtiyaç duyulması, sektördeki yüklenici üretici ve müşavir firmalara önemli bir iş hacmi sunuyor.
İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli olmak üzere açık kazı ile boru döşemenin zorlaştığı büyükşehirlerde peş peşe büyük ölçekli kazısız teknoloji projelerinin başlaması hem yurt içi hem de yurt dışı firmaların dikkatini Türkiye piyasasına yönlendirdi.
Türkiye’de ilk kez organize edilen Su Yönetimi Ödülleri programının ödül töreninin de 5. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu ile eş zamanlı olarak Ankara’da düzenlenecek olması etkinliklerin katılımcılarına önemli fırsatlar sunacak.
Ülkemizin altyapı ve su yöneticilerinin 9-11 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara – Congresium’da buluşacağı etkinliklerin medya sponsorlarından olan argeTIME gazetesi de önemli bir çok etkinlikte olduğu gibi, bu özel etkinlikte de hem standı ile hem de özel dağıtımı ile okuyucularına ulaşacak.

– Ödül töreninin amacı yenilikçi ürünleri teşvik etmek
Su Kayıp ve Kaçakları Forumu ile eşzamanlı olarak; Türkiye’nin 2023 yılı vizyonu ve hedefleri doğrultusunda su kayıplarının kontrolü için çalışmalar gerçekleştiren kamu kurumlarının, özel sektör kuruluşlarının, akademisyenlerin ve öğrencilerin motivasyonlarını pekiştirerek su yönetiminde farkındalığı artırmak, başarılı projeler ile yenilikçi ürünleri teşvik etmek ve kamu – özel sektör – üniversite işbirliğine katkı sağlamak amacı ile düzenlenecek.